Garážová vrata – přehled

Garážová vrata pro privátní použití, jako jsou rodinné domy, garážová stání, přístřešky apod., se rozdělují zejména podle způsobu jejich otevírání na sekční garážová vrata, výklopná garážová vrata, rolovací garážová vrata a sekční garážová vrata s posuvem do strany. Možností, i když v dnešní době již nepříliš využívanou, jsou také klasická křídlová garážová vrata.

Všechny typy garážových vrat lze osadit elektrickými pohony s dálkovým ovládáním pro snadnou a komfortní obsluhu, kterou oceníte zejména při nevlídném počasí a v zimním období.

Druhy garážových vrat

Sekční garážová vrata se otvírají svisle nahoru a zasunují pod strop garáže pomocí pojezdových vodících kolejnic. Tak získáte více místa v garáži a před garáží a máte celý průjezd volný. Sekční vrata padnou vždycky – nezáleží na tom, je-li otvor vaší garáže pravoúhlý nebo zkosený, má kruhovou výseč nebo kruhový oblouk. Proto se ideálně hodí i pro dodatečnou modernizaci. Sendvičové ocelové dvoustěnné panely s PUR výplní, spolu s celoobvodovým těsněním zajistí komfortní tepelnou i zvukovou izolaci. Povrchová úprava žárovým zinkováním a lakováním v barevném odstínu zase dlouhotrvající životnost.

Rolovací garážová vrata umožní získat spoustu místa před garáží i v garáži. K zaparkování můžete najet až přímo před vrata, navíc zůstane volný prostor u stropu garáže. Profil vrat RollMatic je vyroben z jakostního hliníku a vrata jsou standardně vybavena moderní technikou pohonů Hörmann.

Výklopná garážová vrata jsou výhodná zejména pro svou širokou škálu designového provedení, kde si ta „svá“ najde jistě každý. Vrata se vyklápí v celé ploše křídla pod strop garáže a jsou tvořena ocelovými prvky v žárově zinkované povrchové úpravě s vrchním lakováním, nebo potažena fólií.

Vrata sekční s posuvem do strany poskytují mnoho výhod a to zejména zcela volný prostor pod stropem garáže, využitelný např.pro uložení lyží, surfového prkna či kanoe. Díky své konstrukci jsou použitelná i u obtížných montážních situací, jako jsou sklony střechy. U nových bočních garáží je tak zvaná funkce integrovaných dveří standardní. To znamená, že bez ohledu nato, ovládáte-li vrata ručně, nebo jsou komfortně vybavena pohonem, můžete vrata jen kousek odsunout, abyste se do garáže dostali rychleji. To je praktické a snižuje to dobu čekání, když si chcete z garáže vyzvednout např. jízdní kolo.

Samostatnou kapitolu dále tvoří Průmyslová vrata

Průměrná délka realizace

%

Spokojenost

Více info

Máte jakékoli dotazy? Zajímá Vás cenová nabídka?
Kontaktujte nás.